جیوتکتونیک

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

 

تعریف کمربند های جیوسینکلاینی ، شرایط تشکیل و انواع آنها :

کمربندهای جیوسینکلاینی عبارت از کمر بند های متحرک بزرگی اند که در سرحد پلیت های لیتوسفیری اقیانوسی و قاره ای و یا قاره یی بالای قشر نوع بحری یا قشر نازک شده و تغییر یافته قاره یی بوجود می آیند و مدت زمان زیادی محل فعالیت ولکانیزم و تجمع ترسبات میباشد که بعدآ  به ساختمانهای کوهی چین خورده با قشر کوهی تبدیل میگردند .


نویسنده : استاد کیولا بازدید : 6477 تاريخ : سه شنبه 2 ارديبهشت 1393 ساعت: 0:24

 جیوتکتونیک

جیوتکتونیک علمیست پیرامون سترکچر ، حرکات ، دیفارمیشن و تکامل قشر زمین و مانتیه (تکتونوسفیر) نظر به انکشاف زمین در مجموع .

درینجا سترکچر عبارت از ناهمگونی د رتوزیع و شرایط موقعیت احجار ترکیب مختلف میباشد مثلا سترکچرهای قاره ها و اقیانوس ها ی جداگانه و یا قسمت های آنها لیکن سترکچر در جیوتکتونیک به مفهوم دیگری نیز ارائه میشود و آن عبارت از مفهوم مختصر عنصر سترکچرقشر زمین ( شکل سترکچر ) میباشد که این هم به نوبه خویش تقسیم بندی میشود مثلا پلاتفورم ها ، جیوسینکلاین ها ، انتی کلینوری ، انتی کلاین ها و غیره . علاوه بر آن ضرور است تا مفاهیم حرکات ، دیفارمیشن و دیسلاکیشن قشر زمین از هم متفاوت شود . 

نویسنده : استاد کیولا بازدید : 7532 تاريخ : سه شنبه 2 ارديبهشت 1393 ساعت: 0:25
برچسب‌ها : جیوتکتونیک,
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123